Bezoperacyjna metoda leczenia cieśni nadgarstka

leczenie cieśni nadgarstka ortopeda Legionowo

HYDRODEKOMPRESJA – bezoperacyjne leczenie zespołu cieśni nadgarstka
🟢bezbolesna
🟢metoda minimalnie inwazyjna
🟢czas rekonwalescencji po zabiegu to 5-7 dni
🟢zabieg trwa około 20 minut
❓Jak przebiega zabieg ?
HYDRODEKOMPRESJA nerwu pośrodkowego odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
zabieg polega przede wszystkim na wyleczeniu schorzenia.
ℹ Przy pomocy cienkiej igły podaje się odpowiednią ilość płynu bezpośrednio do kanału nadgarstka. Następuje mechaniczne oddzielenie nerwu pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez wprowadzony płyn, przynosząc szybką ulgę. w trakcie zabiegu nadgarstek znajduje się pod ścisłą kontrolą USG, dzięki której lekarz ma możliwość precyzyjnego celowania w chorobowo zmienione miejsce.
Zabieg taki przywraca mobilność nerwu i poprawia parametry przewodnictwa.
❗️WAŻNE !
Ryzyko uszkodzenia gałęzi nerwu pośrodkowego, naczyń krwionośnych oraz innych sąsiednich struktur dzięki wysokiej jakości aparatowi USG – nie zdarza się.
ZALETY:
✅nie pozostawia żadnych blizn
✅pacjent natychmiast może wrócić do swoich codziennych aktywności
✅stała kontrola USG nie pozostawia ryzyka uszkodzenia nerwu oraz innych okolicznych struktur
✅w przeciwieństwie do metody operacyjnego leczenia cieśni nadgarstka
BRAK POGORSZENIA stanu cieśni nadgarstka po zabiegu hydrodekompresji

Decyzja o wykonaniu hydrodekompresji podejmowana jest zawsze wspólnie z Pacjentem. W naszej Klinice zabieg hydrodekompresji wykonywany jest przez dr n.med. Aleksandra Sikorę – specjalistę ortopedii i traumatologi z wieloletnim doświadczeniem leczenia cieśni nadgarstka za pomocą iniekcji nawigowanych wysokorozdzielczą ultrasonografią.

cieśń nadgarstka leczenie
 
Etapy leczenia cieśni nadgarstka:
✅konsultacja kwalifikacyjna do zabiegu – dokładny wywiad lekarski (obejmuje obecne dolegliwości, czas ich trwania, rodzaj wykonywanej pracy)
✅ultrasonograficzne badanie nerwu pośrodkowego za pomocą USG – ocena stopnia uszkodzenia nerwu oraz otaczających go struktur
✅zabieg hydrodekompresji

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.