Czy wiesz, na czym polega resurfacing ?

alt resurfacing laserowy zabieg laserem Legionowo

Resurfacing laserowy Fotony to zabieg frakcjonowania skóry.
Zasada działania lasera frakcyjnego polega na emitowaniu światła laserowego, które tworzy setki tysięcy niewidocznych gołym okiem mikrouszkodzeń, które przypominają kanaliki. (tzw. mikrotermalne strefy leczenia) w obrębie skóry. W wyniku zabiegu skóra w naturalny sposób rozpoczyna proces regeneracji i odbudowy, co prowadzi do poprawy jej wyglądu, struktury oraz jędrności.
❓Czym się zatem różni resurfacing od peelingu ?
W peelingu laserowym zabiegiem obejmuje się całą powierzchnię skóry. Nie opracowuje się siatki mniejszych wysepek skóry, jak w zabiegach frakcyjnych. Płytko położone tkanki leczone są całostrefowowo.
❓Dla kogo przeznaczony jest resuracing ?
✅redukcji zmarszczek i linii mimicznych
✅zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
✅poprawy tekstury skóry ( zmniejszanie porów)
✅rozjaśnianie plam pigmentacyjnych i wyrównywanie kolorytu skóry
✅leczenia rozstępów
✅leczenie blizn (również trądziku)
❓Dla kogo peeling ?
Zaleca się u osób , którym zależy na szybszych efektach i ale może pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję.
WAŻNE !
❗️Zawsze jednak działa on płycej niż zabiegi frakcyjne
❗️PAMIĘTAJ !
Przed zabiegiem ze specjalistą należy:
✔️ocenić stan skóry,
✔️ustalić oczekiwania
✔️wykluczyć przeciwwskazania do terapii laserowej (niektóre choroby skóry, aktywna opalenizna, ciąża oraz karmienie piersią)
❓Kiedy efekt?
Pierwsze efekty resurfacingu (peelingu) laserowego widoczne będą dopiero gdy minie faza złuszczania, której trwanie zależy od intensywności zabiegu.
ℹ️ Wyróżniamy rodzaje resurfacingów i peelingów laserowych :
🟢LEKKIE ZŁUSZCZANIE (RESURFACING ŁAGODNY, LIGHT PEEL – skóra zaczerwieniona 2-3 dni
🟢ŚREDNIE ZŁUSZCZANIE (RESURFACING ŚREDNIOGŁĘBOKI, MEDIUM PEEL) – Łuszczenie się skóry rozpoczyna się w ciągu 2-5 dni od zabiegu
🟢GŁĘBOKIE ZŁUSZCZANIE (GŁĘBOKI RESURFACING, DEEP PEEL) – – występuje silne, intensywne zaczerwienienie przez okres do 10 dni, które zazwyczaj mija do 5. dnia po zabiegu.

 

_________________________

Publikowane w niniejszym portalu treści o charakterze medycznym mają cel wyłącznie informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Nie mogą w jakikolwiek sposób zastąpić wizyty u lekarza, lekarskiej porady, zaleceń lekarza, czy też postawionej przez lekarza diagnozy.

Wszystkie treści zamieszczone w Serwisie, w tym artykuły dotyczące tematyki medycznej, mają wyłącznie charakter informacyjny. Dokładamy starań, aby zawarte informacje były rzetelne, prawdziwe i kompletne, jednakże nie ponosimy odpowiedzialności za rezultaty działań podjętych w oparciu o nie, w szczególności informacje te w żadnym wypadku nie mogą zastąpić wizyty u lekarza.