KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy jest liniowym polisacharydem

zaliczanym do glikozaminoglikanów. Posiada bardzo dobre właściwości wiązania wody – od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wiąże wody niż wynosi jego masa. Dzięki temu skóra dostaje znaczną ilość wilgoci i zachowuje elastyczność oraz sprężystość.

Właściwy poziom kwasu hialuronowego w skórze zapobiega powstawaniu zmarszczek a także niechcianym zmianom kształtu i konturu twarzy.

Jednak ekspozycja na słońce, a także z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze ulega zmniejszeniu, co powoduje spadek zatrzymywanej wody oraz osłabienie procesów regeneracji i ochrony przed wolnymi rodnikami.

Zamiast organicznego kwasu hialuronowego, który ulega metabolizmowi w ciągu 2 dni do wody i dwutlenku węgla, do wypełniania tkanek i korygowania zmarszczek stosuje się stabilny kwas hialuronowy. Dzięki temu powstają dłuższe łańcuchy kwasu hialuronowego – postać polimeru, który posiada dłuższy okres rozpadu. Stąd też stosowane w medycynie estetycznej usieciowane wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają większą odporność na naprężenie mechaniczne spowodowane przez komponenty mięśniowe.

Okres utrzymywania się efektu uzależniony jest od:

– wieku pacjenta

– rodzaju skóry

– trybu życia (palenie papierosów, ekspozycja skóry na słońce oraz promieniowanie UVmoże przyczynić się do skrócenia okresu działania HA)

– wyboru produktu i miejsca wstrzyknięcia